لپتاپ و کامپیوتر

آیا کول پد برای لپتاپ لازم است ؟

آیا کول پد لپتاپ الزامی است
آیا کول پد لپتاپ الزامی است

آیا  کول پد برای لپتاپ لازم  است  ؟

برخی کاربرانی  که لپتاپ نو خریداری میکنند یا تعمیر اساسی روی سیستم آنها انجام شده است کول پد را به هیچ وجه خاموش یا جدا نمیکنند   و معتقدند کول پد برای لپتاپ لازم  است و نباید هیچ وقت خاموش باشد . از طرفی برخی کاربران نیز به هیچ وجه از این ابزار خنک  کننده استفاده نمیکنند . سوالی که از تعمیرکار لپتاپ سیستم چی پرسیده میشود این است که آیا حتما باید از کول پد لپتاپ استفاده شود و زمان استفاده از ازین ابزار چقدر است . همراه ما باشید تا در ادامه ویژگیهای کول پد و استفاده مناسب از آن را توضیح دهیم  همراه ما باشید با ویژگیهای ، راهنمای خرید و بررسی کلی کول پد و ضرورت آن برای لپتاپ

تعمیر تخصصی لپتاپ و کامپیوتر در تهران

ویژگیهای استفاده از کول پد برای لپتاپ

درباره مزایای استفاده از کول پد بیشتر بدانید  . زمانی که دمای لپتاپ بالا میرود و افزایش ولتاژ موجب داغ شدن و در نهایت آسیب دیدن سخت افزار و یا خطای بلو اسکرین میشود با یک ابزار ساده میتوان  دمای سیستم را تقویت کرد و به حالت استاندارد بازگرداند . با این ابزار : 

 • سرعت عمل سیستم شما بالا میرود 
 • سخت افزار شما آسیب نمیبیند 
 • سخت افزارهایی مثل کارت گرافیک و هارد  و منبع تغذیه لپتاپ عمر مفید بیشتری خواهند داشت 
 • خطر خطای بلو اسکرین به میزان قابلت وجهی کاهش میابد .
کول پد مناسب برای لپتاپ

چه نوع کول پدی انتخاب کنیم  ؟ 

اگر به این نتیجه رسیدید که کول پد برای لپتاپ الزامی بوده و دنبال  بهترین آن هستید  بدانید کول پد مناسب باید طبق چند فاکتور انتخاب شود . در مورد راهنمای خرید کول پد به این موارد توجه کنید  : 

 • اندازه کول پد (کول پد باید به طور کامل صفحه زیرین لپتاپ شما را در بر بگیرد )
 • تعداد فن ها : اگر یک یا دو فن در کول پل برای لپتاپ شما قرار است کار کند به عدد RPM  توجه کنید . این عدد هر چه بالاتر باشد بدین معنی است که قدرت خنک کردن کول پد بیشتر است .
 • تنظیم شیب : در بیشتر کول پد ها این صفحه شیب تعبیه شده است اما بهر حال برخی کول پد های فیک این تنشیم شیب را ندارند . باید مراقب بود که صفحه شیب را قبل از خرید تست کنید .  
 • نویز کول پد  : هنگام خرید از فروشنده بپرسید و در حضور فرشنده کول پد را تست کنید . کول پد های فیک بعد ای یک یا دو دقیقه کار کردن شروع به سرو صدای غیر طبیعی میکنند .
 • منبع تغذیه کول پد برای لپتاپ  : برخی  کاربران بخاطر همین که اتصال usb  به لپتاپ را برای کار کردن کول پد الزامی میدانند میپرسند که آیا کول پد الزامی است ؟ خب کول پد هایی هم هستند  که خود منبع ذخیره دارند و نیازی به اتصال لپتاپ ندارند اما بهرحال گزینه بهتر این است که در هر صورت کول پد را استفاده کنید و بدانید هیچ آسیبی به جایگاه یو اس بی یا عمر باتری  لپتاپ شما وارد نخواهد کرد
تعمیر و فروش ریگ ماینینگ در تهران

آیا کول پد برای لپتاپ ضرر دارد ؟

خیر به هیچ وجه . در یک حالت ضرر دارد آن هم نقص فنی در کول پد که شاید به جایگاه یو اس بی (احتمال 1 درصد ) آسیب برساند . در غیر این حالت خنک نگه داشتن سیستم لپتاپ با هر عدد RPM   عمر سیستم شما را بالا میبرد .

آیا کول پد برای لپتاپ ضرر دارد ؟

خیر به هیچ وجه . در یک حالت ضرر دارد آن هم نقص فنی در کول پد که شاید به جایگاه یو اس بی (احتمال 1 درصد ) آسیب برساند . در غیر این حالت خنک نگه داشتن سیستم لپتاپ با هر عدد RPM   عمر سیستم شما را بالا میبرد .

بهترین مارک کول پد چیست ؟ 

20 مدل کول پدهای مطرح شده در بازار مورد تایید میباشند که اگر از فروشگاه و نمایندگی های معتبر خریداری کنید تجربه خوبی با خنک کننده لپتاپ خواهید داشت . در راهنمای خرید کول پد دنبال این برندها باشید  : 

 1.  کول پد  لپ تاپ مدل KR-LP991

 2. کول پد  لپ تاپ آیس کورل مدل N10

 3. کول پد  لپ تاپ مدل SSRQ-021S

 4. کول پد لپ تاپ تسکو مدل TCLP 3116

 5. کول پد  لپ تاپ کول کلد مدل A-001
 6. کول پد  لپ تاپ یوکام مدل 638

 7. کول پد  لپ تاپ مدل KR-LP926

 8. کول پد  لپ تاپ آیس کورل مدل K9

 9. کول پد  لپ تاپ شارک مدل S18

 10. کول پد  دیپ کول N200

 11. کول پد  لپ تاپ شارک مدل N99

 12. کول پد  لپ تاپ شارک مدل N182

 13. کول پد  لپ تاپ نیلکین مدل ProDesk Adjustable

 14. کول پد  لپ تاپ کول کلد مدل K44-RGB
 15. کول پد  لپ تاپ آیس کورل مدل K5

 16. کول پد  لپ تاپ نومیز مدل Fanless

 17. کول پد  سادیتا مدل SCP-C1

 18. کول پد  دیپ کول مدل Multi Core X6

 19. کول پد  تسکو مدل TCLP 3000

 20. کول پد  مدل fanless

علائم خرابی باتری لپتاپ چیست  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *