لپتاپ و کامپیوتر

علائم خرابی باتری لپتاپ چیست ؟

علائم خرابی باتری لپتاپ
تعویض باتری لپتاپ ایسوز

علائم خرابی باتری لپتاپ

آیا میدانید چگونه باتری لپتاپ را جدا کنیم  ؟ سوالی که از کاربران لپتاپ های نسل جدید میپرسند این است که از کجا باتری لپتاپ را عوض کنم ؟   خب اول باید بدانیم که جایگاه باتری لپتاپ کجاست و از آن مهمتر باید بدانیم که آیا اصلا باتری لپتاپ قابل تعویض  شدن است یا خیر ؟!!! لپ تاپ هایی مثل لپتاپ های ایسوز  در بیشتر نسخه ها جایگاه لپتاپ آن سوکتی نیست و باید حتما  برای عوض کردن باتری  به تعمیرکار لپتاپ مراجعه کنید  . در این مقاله سیستم چی شما را با آموزش تعویض لپتاپ و نکاتی  که باید درباره اینکه چه زمانی باتری لپتاپ را عوض کنید در اینجا بازگو خواهد  کرد . همراه ما باشید با اطلاعات بیشتر

تعمیرکار لپتاپ در آریا شهر

علائم خرابی باتری لپتاپ  چیست  ؟

قبل از هر کاری باید مطمئن شویم که زمان تعویض باتری لپتاپ ما فرا رسیده است . برای این کار  ما به شما 5 نشانه خراب شدن باتری لپتاپ را میگوییم تا به اشتباه دست به باتری خود نزنید . 

  1. داغ شدن باتری لپتاپ 

اگر هنگام شارژ کردن لپتاپ دمای بالای سمت باتری را حس کردیم با یکی از  علائم خرابی باتری لپتاپ خود روبرو هستیم . چنانچه به این موضوع شک کردی لپتاپ را از شارژ جدا کنید و بررسی کنید که دمای سطح لپتاپ پایین می آید یا خیر اگر دما پایین آمد  به احتمال قوی مشکل در برق رسانی لپتاپ دارید که ممکن است اس کابل و اتصالات و یا خود باتری لپتاپ باشد . بهر حال احتمال دارد مجبور به تعویض باتری لپتاپ خود شوید.

 2. خاموش شدن لپتاپ با جدا  شدن از برق

یکی دیگر از علائم خرابی باتری لپتاپ شما این است که تا زمانی که به برق  اتصال دارد مشکلی پیش نمی آید اما به محض اینکه لپتاپ را ازبرق میکشیم دستگاه خاموش میشود . این نقض فنی  در خود لپتاپ است که هیچ درمانی بجط تعمیر باتری و یا تعویض باتری لپتاپ ندارد .

نکته : احتمال دارد آداپتور به مشکل خورده باشد . برای این کار به یک تعمیرگاه  یا فروشگاه لپتاپ بروید و آداپتور مناسب سیستم خود را برای ساعتی استفاده کنید و نتیجه را ببینید . (برای انتخاب آداپتور شارژ مناسب لپتاپ از تعمیرکار لپتاپ سیستم چی مشاوره بگیرید . )موارد زیر در شارژ مجدد لپتاپ شما مهم است : 

  • مدت زمان شارژ شدن
  • مدت زمان خالی شدن باتری
  • نوسان خالی شدن باتری لپتاپ شما 

 3. شارژ نشدن باتری لپتاپ

دیگر مشکل واضح خراب شدن باتری لپتاپ شارژ نشدن یا عدم شارژ به موقع است . اگر لپتاپ را برای حدود نیم ساعت  شارژ کردید و بیشتر از 50 درصد شارژ انجام نشد  زمان تعویض  باتری لپتاپ شما فرا رسیده است . این یکی از واضح ترین  علائم خرابی باتری لپتاپ است .

 4. خالی شدن غیر طبیعی باتری لپتاپ

گاه باتری لپتاپ در حدی رو به مرگ است که پس از کشیدن شارژر ،   لپتاپ نهایتا تا 10 ثانیه روشن میماند . خالی شدن باتری دیگر علائم خرابی باتری  لپتاپ شماست . باتری باید در حالت پایداری خود بین 3 تا 6 ساعت بسته به شرایط مختلف سیستم را روشن نگه دارد  . زمانی که این تایم کم میشود مشکل از برند باتری و سلامت باتری لپتاپ شماست .

5. اخطار  BIOS در برخی سیستم ها

برخی نسخه های لپتاپ زمانی که نقص فنی  در باتری ایجاد میشود با نشان دادن علامت ضربدر X این اخطار را به کاربر میدهد که با دیگر علائم خرابی باتری لپتاپ خود مواجه شده است . باتری در این شرایط نیاز به تعویض   دارد .

چطور باتری لپتاپ را تعویض کنیم  ؟

خب حال اگر مطمئن شدیم باتری لپتاپ باید عوض شود باید یاد بگیریم که استانداردهای لازم در تعویض باتری لپتاپ چیست؟ 

برای باز کردن باتری لپتاپ ما به باتری ایسوز اشاره میکنیم که از سخت ترین باتری ها از نظر جایگاه و نوع باتری میباشد .

کی باید لپتاپ را ارتقا داد  ؟

آموزش  تعویض  باتری ایسوز

 1. ابتدا پیچ های   کاور لپتاپ را باز میکنیم

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

 2. سپس کاور کوچک را از طرفین به آرامی جدا میکنیم 

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

  3. هارد را جدا میکنیم تا به   کاور اصلی دسترسی بهتر داشته باشیم .

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

 4. در این مرحله نیز فلت  درایو دیسک را باز میکنیم .

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

 5. سپس شروع به باز کردن پیج های کاور اصلی پشت لپتاپ میکنیم .

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

 6. همچنین به آرامی کاور پشت لپتاپ را جدا میکنیم  .

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

 7.  در تصویری که مشاهده میکنید باتری لپتاپ دیده میشود در اینجا میتون تشخیص داد چه نوع باتری و جایگاهی برای لپتاپ  تعبیه شده است  .

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

 8. با کشیدن سوکت های  طرفین باتری ، میتوان باتری را به آرامی جدا کرد 

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

و سپس جهت تعویض باتری لپتاپ  ابتدا باتری قبلی را برداشته و از لپتاپ جدا میکنی.

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

 10 . در نهایت باتری نو را جایگزین باتری معیوب میکنیم .

تعویض باتری لپتاپ ایسوز

تعمیر تخصصی ریگ ماینینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *