ریگ ماینینگ

اجزای ریگ ماینینگ

ریگ ماینینگ
ریگ ماینینگ

اجزای ریگ ماینینگ 

یکی از روش های کسب در آمد از ارز دیجیتال استخراج آن توسط دستگاه های ماینینگ است . 3  نوع سیستم برای استخراج ارز دیجیتال رایج است که یکی از آنها ریگ ماینینگ میباشد . سیستم چی شما را در این مقاله با اطلاعات مفیدی از اجزای ریگ ماینینگ آشنا میکند . همراه ما باشید در این مقاله با 8 قطعه مهم در ریگ ماینینگ همراه میکنیم .

دنبال تعمیرکار ریگ ماینینگ هستید ؟!!

دستگاه ریگ ماینینگ چیست  ؟

در واقع میتوان گفت علت اصلی محبوبیت ریگ ماینینگ در ایران با توجه به غیر مجاز بودن فعالیت این دستگاه ها این است که ریگ ماینینگ را میتوان به راحتی   اسمبل کرد  . قطعات ریگ ماینینگ در کشور موجود و مونتاژ آن نیز کار زیاد سختی نیست . ریگ ماینینگ   از نظر ساختاری بیشتر از اینکه به یک منبع تغذیه انرژی شبیه باشد به یک سیستم پی سی گیمینگ شباهت دارد  . طراحی ریگ ماینینگ به گونه ایست که اگر کسی با کارت گرافیک و کانفیگ سی پی یو آشنایی نسبی داشته باشد میتواند به راحتی یک سیستم ریگ ماینینگ را جمع کند . با هم به اجزای ریگ ماینینگ میپردازیم .

اجزای اصلی ریگ ماینینگ

به طور کلی یک ریگ ماینینگ استاندارد تجهیز شده از قطعات زیر است  : 

 • کارت شبکه  pci-eriser 
 • سیستم خنک کننده 
 • مادربورد motherboard
 • کارت گرافیک  graphics card
 • رام ram
 • سی پی یو  cpu
 • پی اس یو   psu  یا همان پاور (منبع تغذیه )
 • حافظه جانبی strong

کارت شبکه در  ریگ ماینینگ 

یکی از اجزای ریگ ماینینگ که گاها به صورت فابریک  تعبیه میشود و  در برخی مادربوردها باید خریدار نصب کند  کارت شبکه است . برخی از مادربوردهایی که روی  ریگ ماینینگ نصب هستند  کارت شبکه دارند اما در صورتی که  نداشته باشد کارت شبکه به صورت اکسترنال نصب میشود . کارت شبکه در واقع همان رابط اتصال ریگ به اینترنت است . سیستم ریگ ماینینگ برای استخراج بیت کوین یا هر ارز دیگری نیاز به اینترنت دارد . بدین جهت کارت شبکه برای هر ریگ ماینینگی الزامی است .

سیستم خنک کننده در ریگ ماینینگ 

بدون شک یکی دیگر از مهمترین اجزای ریگ ماینینگ بخش خنک کننده آن است . سیستم ریگ ماینینگ گاها نیمه وقت و گاهی تمام وقت فعال است . سیستم خنک کننده در ریگ ماینینگ باید بدون هیچ وقفه ای کار کند .  فن و دینام فابریک  و خرید قطعه برند باید اولویت کار باشد . جهت خرید خنک کننده ریگ ماینینگ میتوانید با سیستم چی تماس بگیرید و بهترین خرید را تجربه کنید .  

قیمت خرید ریگ ماینینگ

motherboard  مادربورد در ریگ ماینینگ 

دیگر اجزای ریگ ماینینگ که انتخاب اول هر خریدار است  مادربورد است . مادربوردهای ریگ ماینینگ با کارت گرافیک کار میکنند .   اغلب مادربوردهای ریگ ماینینگ حد اقل 4 کارت گرافیک را  باید  ساپورت میکنند  . یا به عبارتی 4 درگاه PCI-E روی آن تعبیه شده باشد . 

بهترین مادربورد برای ریگ ماینینگ چیست  ؟

سیستم چی پیشنهاد میکند از 2 مادربوردهای زیر استفاده کنید تا نتیجه بهترین بگیرید  

 • Gigabyte GA-EP۳۵-DS۳L  
 • Asus P۵Q Deluxe

کارت گرافیک در ریگ ماینینگ

دیگر اجزای ریگ ماینینگ GPU یا همان کارت گرافیک پایه و اساس این سیستم است . مهمترین قطعه در سیستم ریگ ماینینگ است که در حال حاضر برندهای AMD و NVIDIA در سیستم ریگ ماینینگ مورد استفاده قرار میگیرد . کارت گرافیک بر خلاف هارد و محل ذخیره سازی ، باید قدرت بیشتری داشته باشد  و تعداد  بیشتر کارت نمیتواند نیاز شما را برطرف کند . لذا برای خرید کارت گرافیک  به چند نکته توجه کنید :

 • در ریگ ماینینگ دنبال بهترین برند و کیفیت واحد پردازنده باشید  نه تعداد بیشتر 
 • برای استارت کار خود بجز برند NVIDIA  و AMD  برند دیگری خریداری نکنید 
 • برای استخراج ارزهای مبتنی بر الگوریتم  Equhash  از کارت گرافیک  Nvidia GTX  و برای رمز ارز مبتنی بر الگوریتم  Ethash از کارت گرافیک RX58 استفاده نمایید .

نکته : جهت مشاوره و انتخاب بهترین کارت گرافیک و سایر اجزای ریگ ماینینگ  همین حالا با سیستم چی تماس بگیرید .

رام در ریگ ماینینگ 

یکی از اجزای ریگ ماینینگ که نیاز به عدد بالایی ندارد رام یا همان حافظه موقت است . این قطعه  در استخراج بیت کوین به پیمایش داده ها میپردازد . در سیستم ریگ ماینینگ پایه عدد رام را  رم 6 در نظر بگیرید .

نکته  : قبل از خرید رام ریگ ماینینگ ابتدا مطمئن شوید نوع رامی که خریداری میکنید را سیستم پشتیبانی میکند یا خیر

سی پی یو cpu در ریگ ماینینگ 

عمده فشار ریگ ماینینگ روی کارت گرافیک است . بنابراین بالا بودن کانفیگ این قطعه از اجزای ریگ ماینینگ  در این سیستم ها زیاد ملاک نیست . به هر حال ما 7 سی پی یو مناسب برای ماینینگ  ها به شما پیشنهاد میکنیم .

 1. Intel Celeron G5905 Comet Lake 3.5GHz

 2. AMD Ryzen Threadripper 3970X 32-Core CPU
 3. Intel Core i9-10900X

 4. AMD Ryzen 5 3600X 6-Core

 5. Intel Pentium Gold G-6400

 6. AMD Ryzen Threadripper 3960X
 7. AMD Ryzen 9 3950X 16-Core

نکته  : بهترین مادربورد در سال 1401 برای ریگ ماینینگ  ( از نظر سیستم چی  ) Gigabyte GA-EP۳۵-DS۳L  و برای سیستم های ای ام دی AMD پردازنده Athlon X۳ ۴۴۵ میباشد 

پاور ماینینگ   PSU در ریگ ماینینگ

فقط میتوانیم بگوییم پاورهای حرفه ای خریداری کنید . پاور ماینینگ باید به صورت 24 ساعته از ثابت بودن ولتاژ برخوردار باشد . جهت خرید  پاور سرور های مخصوص ریگ ماینینگ  یا دیگر اجزای ریگ ماینینگ که با پاور ماینینگ سر و کار دارد  با سیستم چی تماس بگیرید  .

پاور چند وات برای ریگ ماینینگ بخریم  ؟ 

نوع پاور را کارت گرافیک  ومادربورد ریگ مشخص میکند اما رایج ترین پاور ماینینگ ها عبارتند از : 

 • پاور ماینینگ 2500 وات 
 • پاور ماینینگ 1200 وات 
 • پاور ماینینگ 100 وات
 • پاور ماینینگ 2450 وات 

اجزا پاور ماینینگ 

یک پاور ماینینگ PSU تشکیل شده از قطعات زیر میباشد  :

 • کابل پاور
 • پاور سرور
 • بورد توزیع 

هارد در ریگ ماینینگ 

در برخی ماینینگ ها به جای استفاده از GPU یا همان کارت گرافیک از هارد استفاده میشود . سیستم چی این سیستم ها را پیشنهاد نمیکند چرا که  چیزی شبیه به یک کامپیوتر خانگی با قدرت استخراج بسیار پایین تر است .

برای خرید اورجینال اجزای ریگ ماینینگ یک مشاوره رایگان از سیستم چی بگیرید

مشاوره به تعمیرکار لپتاپ و کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *